Dwa punkty zostają w Częstochowie!

Przedostatni mecz tego sezonu ze szczęśliwym finałem dla częstochowian!

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów (2:2). Skuteczna gra w polu serwisowym i na siatce pozwoliła zawodnikom AZS-u zbudować przewagę (13:7). Dalsza część tego seta przebiegła już pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy mogli go zapisać na swoim koncie.

Druga partia rozpoczęła się ponownie remisem (2:2). W dalszej części seta przewagę udało się uzyskać graczom z Wałbrzycha (6:3). Po czasie na żądanie trenera Wojciecha Pudo udało się odrobić starty, a nawet wyjść na prowadzenie (7:6). Poprawa skuteczności w ataku i obronie była kluczem do zwiększenia przewagi (12:8). Końcówka seta rozgrywana była już z bezpieczną przewagą naszych zawodników (19:12) i pozwoliła na podwyższenie prowadzenia w meczu.

Wyrównana gra obu zespołów rozpoczęła trzeci set (2:2). Gracze z Wałbrzycha ponownie odskoczyli (7:3), jednak częstochowianie ruszyli w pogoń (7:6). Do remisu udało się doprowadzić w połowie seta (12:12). Rozpoczął się wyrównany fragment tej partii (16:16). Po chwili jednak goście ponownie odskoczyli (17:21) i gdy wydawało się, że ciężko będzie odrobić starty (24:21) to częstochowianie pokazali charakter. Udało się im doprowadzić do remisu (24:24), a nawet kilku piłek meczowych. Mimo tego to wałbrzyszanie zapisali tę partię na swoim koncie.

Również i czwarty set rozpoczął się remisem (2:2).Chwilę później gracze z Wałbrzycha zbudowali kilkupunktową przewagę (11:5). Wtedy też pojawiły się po ich stronie problemy z odbiorem częstochowskiej zagrywki, a dystans punktowy pomiędzy drużynami został zmniejszony (12:10). Końcówka seta to ponownie pokaz dobrej gry – początkowo po stronie wałbrzyszan, którzy prowadzili 24:21, a potem po stronie graczy AZS-u, którzy ponownie doprowadzili do remisu (24:24). W tej końcówce znów lepsi okazali się być goście, tym samym doprowadzając do tie-breaka.

Dobra gra naszego zespołu pozwoliła na dobre otwarcie ostatniej partii tego meczu (3:0). Przewagę tę udało się utrzymać (5:2), a nawet powiększyć (8:3). Prowadzenie udało się utrzymać do końca, dzięki czemu to gracze AZS-u mogą cieszyć się zwycięstwem.

MVP: Jakub Wichór

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs KS Chełmiec Wałbrzych 3:2 (25:19; 25:17; 28:30; 24:26; 15:7)