Gra o finał! – zapowiedź 1/2 MP Juniorów Młodszych

W Częstochowie młodzi Akademicy powalczą o awans do turnieju finałowego.

Biało-zieloni w tym sezonie idą jak burza. Srebrni medaliści Mistrzostw Śląska zdominowali fazę ćwierćfinałową, wygrywając w Policach wszystkie spotkania grupy piątej. Częstochowianie są na mocnej pozycji i na pewno będą chcieli udowodnić to w półfinałach przed własną publicznością. W hali IV LO im. H. Sienkiewicza zmierzymy się z drużynami z Wrocławia, Wałbrzycha i Piły.

Zespoły z Dolnego Śląska w etapie wojewódzkim toczyły ze sobą wyrównany bój. Po fazie zasadniczej Chełmiec Wałbrzych zajął pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Tuż za nim uplasowali się wrocławianie, lecz w finałach drużyny ostatecznie zamieniły się pozycjami. W ćwierćfinale Mistrzostw Polski Gwardia wywalczyła awans z pierwszego miejsca grupy I, wałbrzyszanie natomiast zajęli drugą lokatę w grupie szóstej.

Juniorzy młodsi z Piły w dobrym stylu zdobyli srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski, który dał im awans do rozgrywek krajowych. W Olsztynie, gdzie odbywały się mecze grupy czwartej fazy ćwierćfinałowej, pilanie uplasowali się na drugiej pozycji.

Czeka nas weekend pełen pasjonującej gry między czterema ambitnymi zespołami. Zapraszamy już jutro od 17:00 na Racławicką 33!

Harmonogram 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:


Piątek, 25.03.2022
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – KPS Chełmiec Wałbrzych – godz. 17:00UKS SMS Joker Piła – Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – 40 minut po zakończeniu poprzedniego spotkania


Sobota, 26.03.2022
KPS Chełmiec Wałbrzych – Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – godz. 14:00
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – UKS SMS Joker Piła – 40 minut po zakończeniu poprzedniego spotkania

Niedziela, 27.03.2022
UKS SMS Joker Piła – KPS Chełmiec Wałbrzych – godz. 10:00
Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – 40 minut po zakończeniu poprzedniego spotkania