Przegrana w inauguracyjnym meczu z Treflem Gdańsk (1:2) – Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19

Spotkanie naszej drużyny z Treflem Gdańsk zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 1:2.

Starcie z Gdańszczanami rozpoczęło się nie po naszej myśli. Pierwszy set zakończył się korzystnym wynikiem dla przyjezdnych (20:25).

Drugi set był o wiele lepszy w naszym wykonaniu. Nasi siatkarze byli zdeterminowani, aby odwrócić losy spotkania. Zawodnicy spod Jasnej Góry złapali dobry rytm i odpowiedzili w najlepszy możliwy sposób, zwyciężając 25:15.

Decydujacy set był wyrównany, lecz przy stanie 18:18 zepsuliśmy zagrywkę i w tym momencie Trefl złapał odpowiedni rytm i rozpoczął marsz po zwycięstwo. Przyjezdni do zakończenia meczu zdobyli siedem punktów, tracąc przy tym zaledwie jeden. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarzy z Gdańska 1:2.

Następne spotkanie drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa rozpocznie o godzinie 13, a jej przeciwnikiem będzie drużyna VCO Berlin.